chicaned همدان فوتبال شهرداری هف سمنان

chicaned: همدان فوتبال شهرداری هف سمنان شهرداری همدان فوتبال لیگ دو فوتبال کشور پیروزی هف سمنان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران

بازیگر شبکه جم مدعی شد در کشور عزیزمان ایران ممنوع‌الفعالیت است و اگر اجازه کار به او بدهند هرچه سریعتر تر به کشور عزیزمان ایران باز می‌گردد.

درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران

درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به ایران

عبارات مهم : ایران

بازیگر شبکه جم مدعی شد در کشور عزیزمان ایران ممنوع الفعالیت است و اگر اجازه کار به او بدهند هرچه سریعتر تر به کشور عزیزمان ایران باز می گردد.

به گزارش فارس، رامسین کبریتی بازیگر سینما که در سال 1395 به شبکه ماهواره ای جم در ترکیه پیوسته بود در گفتگو با راه دانا، گفت: در حال حاضر در کانادا زندگی می کنم و در یک شرکت توریستی جهت اخذ ویزای کانادا فعالیت می کنم و مشغول به گذراندن دوره نقاهت ممنوع الکاری هستم.

درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران

وی افزود: همان شبکه جم جهت هفت پشتم کافی بود و دیگر حاضر نیستم با هیچ شبکه ماهواره ای فعالیت داشته باشم، ولی اگر پیشنهاد بازی در فیلم سینمایی داشته باشم و آن هم به شرط این که هیچ مسئله و ممنوعیتی در پی نداشته باشد کار می کنم.

کبریتی در مورد علت پیوستنش به این شبکه گفت: بعد از بازی در سریال ستایش و به علت نداشتن هیچگونه پیشنهادی، یک سال و نیم بدون کار بودم آن هم درست زمانی که این سریال 6 ماه هرشب از تلویزیون پخش می شد و بسیار هم موفق بود، به جای این که پیشنهادهای بیشتری سراغم بیاید، متاسفانه فقط بیکاری نصیبم شد.

بازیگر شبکه جم مدعی شد در کشور عزیزمان ایران ممنوع‌الفعالیت است و اگر اجازه کار به او بدهند هرچه سریعتر تر به کشور عزیزمان ایران باز می‌گردد.

وی در ادامه بیان داشت: بعد از ستایش دو فیلم سینمایی به نام صفر به کارگردانی مسعود یزدانی فر و ترانه شرقی به کارگردانی احسان صدیقی بازی کردم که واقعا شرم دارم بگویم چه مبلغی جهت بازی در این دو فیلم دریافت کردم؛ شاید باور نکنید جهت فیلم ترانه شرقی 2 میلیون و جهت فیلم صفر 4 میلیون تومان دستمزد گرفتم؛ هر فیلمی که به من پیشنهاد می شد در حد فیلم های خیریه بود و پولی نداشتند که به ما پرداخت کنند، هر کس که نمی خواست پولی پرداخت کند سراغ من می آمد، دیگر اسمم خیرالله شده است بود!

این بازیگر سینما و تلویزیون این چنین ادامه داد: زمانی که به شبکه جم رفتم تهیه کنندگان آن دو فیلم با من تماس گرفتند و کلی فحش و بد و بیراه نثارم کردند که من باعث شده است ام فیلمشان توقیف شود، من هم بابت دستمزد 200 میلیون تومانی که گرفته بودم شرمنده ارزش شدم( می خندد). من به هیچ سازمانی وصل نبودم و به دورهمی های شبانه که در آن نقش تعیین می کردند نمی رفتم، نه می رفتم و نه بلد بودم.

کبریتی خاطر نشان کرد: زمانی که اعلام کردم می خواهم به کشور عزیزمان ایران برگردم، یکی از دوستان من را به یکی از مردها که در امنیت کشور است وصل کرد، او به من گفت که ممنوع الکار هستم و مشخص نیست تا چه زمانی ادامه دارد، اگر به جایی و یا سازمانی وصل بودم مانند دیگر همکارانم می توانستم کار کنم و مشکلی نداشته باشم.

درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران

وی اظهار داشت: آقای محمدرضا شریفی نیا تعیین کننده سینما و نقش ها بود، او تعیین می کرد که چه کسی بازی کند و چه کسی بدون کار شود؛ یا مدیران شبکه اسامی را رد می کردند و می گفتند که چه کسی باشد و چه کسی نباید باشد؛ روابط سینما آن قدر کثیف است که که ترجیح می دهم در موردش صحبت نکنم؛ آیا زن یا آقای 30 ساله نقش مادر و پدربرزگ را بازی می کنند در حالی که بازیگران پیشکسوت ما باید در منزل بدون کار بنشینند؟

بازیگر سریال ستایش در ادامه عنوان کرد: این سیستم کثیف به وسیله خود عوامل سینما تشکیل و کنترل می شود، شریفی نیا یکی از این افراد بود که البته زیاد بر سر زبان ها هم افتاده بود، ولی امثال او در سینما زیاد هست؛ من به دنبال عوامل و اسامی دیگر نیستم، آیا که الان نه در سینما هستم و نه بازی می کنم، اینها تنها خاطراتی است که گذرانده ام و دل پر دردی دارم، ولی هر لحظه سکوت کرده ام و کنار نشسته ام و گذرا از آن گذشته ام، از این چیزها زیاد داریم؛ آدم داریم که حتی دیپلم هم ندارد ولی در دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران تدریس می کند و مدیر یکی از انجمن های این دانشگاه هست، از این آدم ها زیاد داریم.

بازیگر شبکه جم مدعی شد در کشور عزیزمان ایران ممنوع‌الفعالیت است و اگر اجازه کار به او بدهند هرچه سریعتر تر به کشور عزیزمان ایران باز می‌گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سکوت کردید؟ گفت: با گفتن که درست نمی شود، یک دست که صدا ندارد، مهم اتحاد و هماهنگی است که بین فرزند های سینما باید برقرار می شد ولی این اتحاد و هماهنگی هرگز برقرار نبوده هست، هنگامی که که من هر لحظه از همکار خودم به عنوان یک پله استفاده می کردم و از روی او رد می شدم چه توقعی دارید که بتواند صدای من یا کس دیگری بلند شود؛ این اتحاد زمانی شکل می گیرد که همه با هم باشیم، همه یکرنگ باشیم و دست به دست هم دهیم؛ بازیگرانی که سال ها است در سکوت در منزل نشسته اند ولی صدایی از آنها در نیامده و ظلمی که به آنها شده است است و بعد از مرگشان اسمشان را می آورند و برایشان آن همه های و هوی می کنند، دیگر نوشدارو بعد از فوت سهراب چه فایده ای دارد، من هم عضو کوچکی از دنیای سینما و دنیای بازیگری هستم.

رامسین کبریتی اذعان داشت: من الان خارج از گود هستم و در یک گوشه از دنیا زندگی آرامی را می گذرانم بلکه این تبعید و شرایط بد بگذرد، ولی این تبعیض که بین ماها واقع شده است است ناراحت کننده هست، مگر بازیگران دیگر ما نمی روند و در کشورهای خارجی در فیلم های خارجی بازی نمی کنند؟ آیا این ها ممنوع الکار نمی شوند؟ الان خیلی از افرادی که در جم بودند و پشت دوربین کار می کردند در کشور عزیزمان ایران بدون هیچ مشکلی کار می کنند و می گویند که صدایش را در نیاورید، فقط افرادی که جلوی دوربین بودند ممنوع الکار شده است اند و این تبعیض هست؛ خیلی از بازیگرانی که در کشور عزیزمان ایران هستند در فیلم های خارجی در کنار بازیگران بی حجاب بازی می کنند و یا حتی در کنسرت های خارجی در کنار افرادی که مسئله دار هستند دیده می شوند، آیا این ها ممنوع الکار نمی شوند ولی ما ممنوع الکار می شویم، من فکر می کنم اشتباهی کرده ام و دارم تاوانش را می دهم.

درخواست «رامسین کبریتی» جهت بازگشت به کشور عزیزمان ایران

وی در ادامه بیان داشت: زمانی که کشور عزیزمان ایران بودم، به من هم گفتند که ممنوع الکار هستم و این علت بدون کار بودنم هست، ولی کسی از داخل کشور عزیزمان ایران من را به شبکه جم نفرستاده هست، فقط می گفتند که چون ممنوع الکار هستم به شبکه جم بروم، من هم به علت این که بدون کار بودم ترجیح دادم که به این شبکه بروم و کار کنم.

بازیگر سریال سایش گفت: من هیچ فیلمی بازی نکرده ام که خلاف شرع و عرف جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران باشد، فقط بازیگران زن بی حجاب در فیلم حضور داشته اند که باز هم می گویم این اتفاق جهت خیلی از بازیگران دیگرمان که در کشور عزیزمان ایران هم زندگی و کار می کنند افتاده است.

وی در ادامه عنوان داشت: من هویتم و هرچه دارم را از کشور عزیزمان ایران گرفته ام، در کنار مردمم کار کرده ام و آن ها بوده اند که من را نشان دادند، حالا هم چه بخواهم و چه نخواهم ممنوعیت کاری است و باید بپذیرم، در حال حاضر هم به علت اینکه اجازه کار در کشور عزیزمان ایران را ندارم تصمیم ندارم برگردم، در این گوشه از دنیا می مانم و در شغل دیگری به دور از سینما فعالیت خواهم کرد، البته اگر فیلمی پیش بیاید که مشکلی نداشته باشد و به من لطمه ای نزند کار می کنم، ولی ترجیح می دهم این دوره ممنوعیت کاری را به یک کار دیگری مشغول باشم تا ببینیم چه وقت بخشیده می شوم.

رامسین کبرتی در آخر گفت: زن رابعه اسکویی به کشور عزیزمان ایران برگشت ولی من آدم ها و روابط اینگونه نداشتم که در فرودگاه به استقبالم بیایند و قول بدهند که هیچ مورد و مشکلی ندارم، متاسفانه من از این روابط ندارم؛ طبعا اگر ممنوعیت کاری من را ببخشند و اجازه کار به من را بدهند هر چه سریعتر به کشور عزیزمان ایران برمی گردم.

واژه های کلیدی: ایران | سینما | ممنوع | بازیگر | ممنوعیت | بازیگری | سینمایی | بازیگران | بازیگران زن | ممنوعیت کار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog