chicaned همدان فوتبال شهرداری هف سمنان

chicaned: همدان فوتبال شهرداری هف سمنان شهرداری همدان فوتبال لیگ دو فوتبال کشور پیروزی هف سمنان

گت بلاگز استان ها بهره مندی 11میلیون ایرانی از خدمات دفترچه بیمه ، واردات دارو به کشور 500 میلیون دلار کم کردن یافت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود زیاد کردن مصرف دارو، واردات دارو به میزان 500 میلیون دلار کم کردن یافته و صادرات نیز 2،5 برابر زیاد کردن یافت

بهره مندی 11میلیون ایرانی از خدمات دفترچه بیمه ، واردات دارو به کشور 500 میلیون دلار کم کردن یافت

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ؛سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر جمعه در دیدار با مردم سبزوار گفت: در سه سال گذشته 11 میلیون ایرانی فاقد دفترچه بیمه از خدمات دفترچه بیمه بهره مند شدند.
وی با بیان اینکه 12 هزار دکتر متخصص در بدنه درمانی کشور استخدام شده است اند، افزود: در دولت یازدهم با وجود زیاد کردن مصرف دارو، واردات دارو به میزان 500 میلیون دلار کم کردن یافته و صادرات نیز 2،5 برابر زیاد کردن یافت .

عبارات مهم : سلامت

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 70 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود که این عنوان در خروج ارز و تامین داروی مورد نیاز بیماران موثر است.
وی با بیان اینکه در دوران تحریم ها حوزه سلامت کشور با پرسشها زیادی مواجه شد، عنوان کرد: در آن دوران کشور جهت واکسیناسیون کودکان واکسن نداشت و نشریات بین المللی مقالات علمی پژوهشگران و محققان کشور عزیزمان ایران را چاپ نمی کردند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: با شکسته شدن دیوار تحریم ها کشور عزیزمان ایران توانسته است رتبه 16 جهانی و اول خاورمیانه را در بخش علمی کسب کند.
قاضی زاده هاشمی در ادامه گفت:شهدای سبزوار از افرادی بودند که دنیاطلبی نکردند و به جای دنیا پاداش بهتری گرفتند ولی امروز مشاهده می شود عده ای لباس ایثارگری و شهادت را از تن به درد کرده و دنیاطلبی پیشه کرده اند.
وی ادامه داد: اکنون پیشرفت های خوبی در کشور مشاهده می شود که نشان از توجه دولت یازدهم به حوزه های متفاوت بهداشتی، درمانی و خدماتی است.
قاضی زاده هاشمی گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر برطرف دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان داشتند و این دغدغه مهم تنها در دولت یازدهم محقق شد.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: سلامت | درمانی | میلیون | بهداشت | واردات | بهداشتی | دولت یازدهم | وزیر بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog