chicaned همدان فوتبال شهرداری هف سمنان

chicaned: همدان فوتبال شهرداری هف سمنان شهرداری همدان فوتبال لیگ دو فوتبال کشور پیروزی هف سمنان

گت بلاگز وب‌گردی تاثیر کم خوابی بر روزه

کم خوابی تاثیر های زیادی روی فرد روزه دار می گذارد و سطح آستانه تحمل او را کم کردن می دهد.

تاثیر کم خوابی بر روزه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، کم خوابی تاثیر های زیادی روی فرد روزه دار می گذارد و سطح آستانه تحمل او را کم کردن می دهد.

عبارات مهم : بیماری
همزمان با ماه مبارک رمضان افراد روزه دار علاوه بر خستگی و گرسنگی، دچار کلافگی و سردرگمی می شوند. این افراد جهت اینکه بتوانند در طول روز با گرفتن روزه دچار ضعف و بداخلاقی نشوند، نیاز به چند اقدام اساسی دارند.

علاوه بر نیاز به خوردن غذای مناسب و آشامیدن آب به اندازه کافی،موضوع مهم در داشتن توان جهت روزه داری و فرار از خستگی و تند خویی خواب مناسب هست. در ماه مبارک رمضان بسیاری خیلی کم خوابیده و با توجه به تعطیلات این ماه ممکن است خوابشان در روز به کمتر از 4 ساعت هم برسد. موضوعی که می تواند در روزه داری فرد اثر مستقیم بگذارد.

یکی از مباحث مهم که در پی کمبود خواب رخ می دهد،افت ذهن هست. کمبود خواب باعث می شود تا قدرت استدلال، تمرکز و قدرت تفکر افراد کم کردن یابد. در پی این عنوان با توجه به اینکه فرد روزه دار هم است جهت او پرسشها بسیاری به وجود می آید.
موضوع دیگر در مورد کم خوابی بروز بیماری های بسیاری است که بعضی از آنها به شدت خطرناک هست. هرچه میزان خواب کم کردن یابد بیماری های قلبی،حمله قلبی،سکته مغزی،دیابت،بی نظمی ضربان قلب و کم کردن میل جنسی به سراغ فرد می آید.
عنوان بسیار مهم دیگر که افراد کم خواب را تحت تاثیر قرار می دهد، بروز افسردگی هست. هرچه فرد دچار بی خوابی شود،احساس افسردگی در او شدت یافتن می شود.

یکی دیگر از آسیب های کم خوابی پیری زودرس پوست هست. کم خوابی باعث پف کردن چشم ها، ورم پوست و به مرور وقت ایجاد سیاهی زیر خط چشم و چروک شدن پوست می شود.
منبع:میزان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بیماری | کم خوابی | افسردگی | بی خوابی | کمبود خواب | کم خوابی | ماه مبارک رمضان | روزه داری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog